Liepajas Kafija Logo


LV
RU
EN
Par kafiju | Par mums | Sasniegumi | Produkcija | Kontakti Majas Saitu karte Sutit e-pastu
Par kafiju
Degustācija
Receptes
Interesanti fakti

SIA “Liepājas kafijas fabrika” 2014.gada 27.martā noslēdza līgumu Nr. L-APV-14-0059 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta “SIA “Liepājas kafijas fabrika” ražotnes modernizācija” īstenošanu.Kafijas vēsture

 vetka.jpg

Kafijas dzimtene ir apdzīvota vieta Kafa (Kaffa) Etiopijā. 11. gs. gani bija ievērojuši, ka kazas, kuras ēdušas kafijas koka lapas, kļūst mundrākas un sāk draiskoties. No ganiem par to uzzināja mūki-misionāri un sāka apliet kafijas koka lapas un dzert to novārījumu, kas radīja uzmundrinošu iedarbību. Šis novārījums atņēma nogurumu un palielināja darba spējas. Par to, ka šādas īpašības vēl lielākā mērā piemīt kafijas pupiņām (kafijas koka sēklām), ļaudis uzzināja daudz vēlāk.

Ļoti savdabīgi radās pupiņu grauzdēšana: pēc kafijas krūmu sadedzināšanas ugunskurā, pelnos atrada apgruzdušas kafijas pupiņas. Tās košļāja vai no tām pagatavoja uzbudinošu dzērienu.

 ships.jpg

No Etiopijas kafiju pār Sarkano jūru ieveda Arābijā. Tur kafija ātri izplatījās, sevišķi, Arābijas dienvidrietumu daļā – Jemenā, Mohas pilsētas rajonā, kuru toreiz sauca par Mokko. Šīs pilsētas vārds līdz pat mūsdienām kalpo par tirdzniecības zīmi labākajām kafijas šķirnēm. Divus gadsimtus Jemena bija vienīgā valsts, kas kafiju piegādāja pasaules tirgum.

Lai vairāk nopelnītu, arābu tirgotāji iegalvoja, ka tie, kas dzerot kafiju, nonākšot paradīzē. Šāda reklāma darbojās nevainojami. Turklāt dzēriens patīkami uzbudināja un aizstāja vīnu, kuru dzert aizliedz musulmaņu reliģija. Visā Arābijā, kas tolaik ietilpa Otomaņu impērijas sastāvā, parādījās neskaitāmas kafejnīcas, kur pārdeva šo aromātisko un tonizējošo dzērienu. Tajās varēja tikties ar draugiem, apmainīties jaunākajām ziņām un atpūsties. Musulmaņu garīdzniecība, kas bija noraizējusies, ka ticīgie kafejnīcas apmeklē biežāk nekā mošejas, samazinot to ienākumus, sāka kafijas cienītājus vajāt.

"Pravietis ir aizliedzis dzert apreibinošus dzērienus", - viņi teica. Allaha vārdā kafija tika nolādēta. Garīdzniecības spiediena ietekmē sultāna Mahometa IV laikā kafejnīcas aizliedza, bet kafijas cienītājus vai nu sodīja, vai iešuva kafijas pupiņu maisā un iemeta jūrā. Taču, kā saka, „aizliegtais auglis salds”, un kafejnīcas tomēr turpināja pastāvēt, pieauga arī apmeklētāju skaits.

  tālāk -- >

Par kafijuPar mumsSasniegumiProdukcijaKontakti

(c) 2004-2014 Likaffa. All rights reserved. Designed&coded by TASK.lv Ltd